//////

Miesięczne archiwum: Maj 2017

Aktualny stan celebrytów

Współczesne gwiazdy telewizji i kina mają dzisiaj wielki wpływ na to, jak zachowują się ich fani i w wielu przypadkach niefortunnie wypowiedziane publicznie zdanie sprawia, że naśladowcy konkretnego aktora czy piosenkarki zaczynają całkiem poważnie realizować nawet najbardziej absurdalne założenie. Klasycznym przykładem tego, jak bardzo gwiazdy kina i muzyki wpływają na swoich odbiorców jest popularyzacja diety i odchudzania się aż do stopnia, w którym można zostać zakwalifikowanym do grupy anorektyków. Zaangażowanie gwiazd filmu i muzyki do przekonywania ludzi o konieczności solidaryzowania się z biednymi czy współpracowania na widok przestępstwa to w wielu wypadkach bardzo skuteczny sposób dokonywania zmian w podejściu całych społeczeństw. Niewątpliwie dziś wiele firm stara się wykorzystać znaczenie popularnych celebrytów do reklamowania określonych poglądów czy trendów, ale przede wszystkim do reklamowania własnej marki. Dzięki temu nawet w przerwie między filmami widać znanych filmowych aktorów.

Kiepscy

Świat według Kiepskich to najstarszy polski sitcom., czyli serial komediowy z udziałem publiczności. Reżyserem pierwotnie był Okił Khamidov, a obencie jest nim Patrick Yoka. Produkcją zajmuje się firma ATM dla telewizji Polsat. Serial piętnuje wiele wad polskiego społeczeństwa. Wady takie to np. lenistwo, egoizm etc. W serialu aktorzy posługują się prostym humorem i gagami, które są bardzo zabawne. Głównym bohaterem serialu jest Ferdynand Kiepski. Świetnie tą rolę kreuje Andrzej Grabowski. Leniwy, bezrobotny, non stop spożywający piwo Mocny Full Ferdek, zastanawia się jakby tu zarobić, ale w taki sposób żeby się nie narobić. Wątkiem prawie każdego odcinka jest nowy biznes Ferdka. Próbuje on zarobić na wszystkim. Jego pupilem jest Syn Waldek. Lekko głupkowaty  synek zwany też Cycem wykonuje każde polecenie ojca. Żona Ferdka, Halinka jest pielęgniarką. Potępia Ferdynanda za lenistwo i z uporem maniaka próbuje go wysłać do pośredniaka. Jednak Ferdek stanowczo twierdzi, że w tym kraju nie ma pracy dla ludzi z jego wykształceniem. Jego kompanami czasami bywają sąsiedzi Paździoch i Boczek, lecz często popadają oni w spory. Świat wg Kiepskich jest bardzo dobrym sposobem na poprawienie humoru. Bardzo polecam.

Sting

Sting, któż go nie zna. Wokalista, kom[pozytor, lider grupy The Police. Sting, a właściwie Gordon Matthew Sumner urodził się w Newcastle, w Anglii. Sting od najmłodszych lat chciał zostać muzykiem. Grywał z jazzowymi zespołami takimi jak Last Exit lub Phoenix Jazzman. Jego dziwny pseudonim nadał mu Gordon Solomon podczas gry z zespołem Phoenix Jazzman. Wystąpił on wtedy w swetrze w żółto – czarne paski. Wyglądał jak trzmiel i stąd jego pseudo. Sting to z angielskiego żądło. W 1977 roku Sting, wraz z Stewartem Copelandem i Henrym Padovanim założyli rockowy zespół The Police. Kapela ta wydała mnóstwo znakomitych płyt i zgarnęła 6 nagród Grammy na początku lat osiemdziesiątych. Ostatni album The Police – Synchronicity – ukazał się w 1983 roku. Zespół podjął próbę reaktywacji w 1986 roku lecz nie udało się to na zbyt długo. Zdołali nagrać zaledwie jeden kawałek. Nosił on tytuł Don’t Stand So Close to Me. W zasadzie była to nowa wersja tej piosenki. Po nieudanej próbie odnowienia zespołu, Sting rozpoczął karierę solową. 0d 1985 roku do 2005 wydał 8 albumów. Sting wystąpił w Polsce 8 razy. 3 razy w Warszawie, 2 razy w katowickim Spodku. Sting oprócz kariery wokalnej próbuje swoich sił w aktorstwie. W 1979 zadebiutował w filmie Quadrophenia. Artysta wspiera również rożnego rodzaju fundacje i inne organizacje charytatywne. takie jak Amnesty International czy Fundacja Ochrony Lasów Tropikalnych. W 2003 troku wydał autobiografię. Nosiła ona tytuł Broken Music. Sting niewątpliwie jest jednym z wielu doskonałych artystów rockowych. Jego piosenki to po prostu arcydzieła.